Spordialad

Ostukorv

Populaarsed tooted

spordihunt

Spordihunt OÜ
Registrikood 12778377

Telefon:+372 503 8078
epost: moris.kallam@spordihunt.ee

Abiks Rabakul!

By Taavi Himmist 3 aastat agoNo Comments

Rabak on tennises üks enim naudingut pakkuvaid lööke. Vaadates kedagi, nagu Roger Federeri, maast lahti kerkimas ja efektselt rabakuga punkti lõpetamas, on võimas.

Kui mõelda tehnikale, kuidas Federer liigub, jääb mulje, nagu ta oleks graatsiline luik, kes vaevatult ja sujuvalt vee alla sukeldub. Kuid vee all, kuhu meie silm ei ulatu, teeb ta toidu tagaajamiseks jalgadega kõvasti rasket tööd!

Enamus rabaku jõudu tekib löögil õlgade tagasi pööramisest. Alustades palli taha liikumist, tuleb teha suur õlgade ja puusade pööre (keerata keha risti võrguga) ja astuda üks jalg teise taha. Suurim viga, mis paljud harrastajad teevad, on tagurdamine jäädes näoga (ja õlgadega) võrgu poole- tulemusena tehakse jalgadega liigselt tühja tööd ja löögile ei teki jõudu. Seega- palli üles tõstmisel tuleb keerata külg ette! Liikumiseks kasutada kas ristsamme või väikest galopset hüplemist vastavalt suunas, kuhu vaja liikuda. Ilma reketita käsi suunata otse pallile. Olles jalgadega koha sisse seadnud, tuleks suurema jõu kaasamiseks lasta põlvist pisut alla ja keerata rabakut lüües ennast ülakehaga läbi palli. Palli proovida tabada alati võimalikult kõrgel. Keharaskus peaks minema löögil tagumiselt jalalt eespool olevale jalale. Palli tabamisel proovida randmega pall väljakusse suruda.
Õnnestumise korral võib luua seose graatsiliselt sukelduva Federeriga!

Edu väljakul,

Taavi Himmist

Category:
  Tennis
this post was shared 0 times
 000
About

 Taavi Himmist

  (10 articles)

5. Kategooria tennisetreener Tallinnas Rocca al Mare Tennisekeskuses

Leave a Reply