Spordialad

Ostukorv

Populaarsed tooted

spordihunt

Spordihunt OÜ
Registrikood 12778377

Telefon:+372 503 8078
epost: moris.kallam@spordihunt.ee

Erinevad löögilõpud eeskäe löögil

By Moris Kallam 2 aastat agoNo Comments

Kui vaadata tänapäeva tennises eeskäelööki, siis hakkab silma, et tihti ei lõpetata lööki mitte vastasõlal, vaid hoopis madalamal, pigem õla ja puusa vahel. Ometigi tihti rõhutatakse, et löögi lõpp oleks kõrgel. Üldjoontes võiks eraldi välja tuua kolm erinevat eeskäe löögilõppu: 1. Klassikaline ( reket liigub kõrgele vastasõlale) 2. Reket on löögi lõpus õla ja puusa vahel 3. Reket on löögi lõpus pea kohal. Tänapäeva mängija peaks valdama kõiki kolme varianti.

Kui mängija tennisega alustab, siis on väga hea alustada 1st variandist, kuna see õpetab nö. pallist läbi lööma ja reketit koos löögiga edasi saatma. Teine ja kolmas variant sobib pigem edasijõudnumatele mängijatele. Miks mitte kohe õppida kõiki kolme? Sellepärast, et hakates kohe harjutama reketit madalamal lõpetama, ei suudeta reketit piisavalt pallile järele saata. Selle tulemusena tekib liigne spinn, mistõttu pall jääb liialt aeglaseks, tihti ka lühikeseks ja löök ei ole efektiivne.

Lõpetades löögi madalamal (eeldusel, et on toimunud reketi saatmine pallile järgi), saab palli lüüa nii maksimaalse kiiruse kui maksimaalse spinniga, mis on üldjuhul mängus eesmärk. Selline löögitehnika nõuab ka rohkem ärapööratud reketi hoiet ( pool-lääne, lääne hoie). Ida hoidega on väga ebamugav lööki puusal lõpetada. Võib öelda, et seoses tänapäeva rohkem ärapööratud reketi hoietega, on optimaalne lõpetada löök puusa/õla vahel, mitte ülevalpool.

Lõpetades löögi pea kohal, saab palli lüüa turvaliselt ja  efektiivselt olukorras , kus vastane on löönud sulle raske palli jooksu peale. Sellises situatsioonis oleks vaja sul aega võita, et väljaku keskele tagasi jõuda. Loomulikult võib sealt ka “tavalise” eeskäega lüüa, kuna aga eesmärk on lüüa kõrgem ja rohkema spinniga pall, sobib 3. variant ideaalselt. Mõningad profimängijad kasutavad seda lööki ka neutraalsemas olukorras, see aga nõuab tohutut reketikiirendust, et pall korralikult lendaks. Harrastusmängijatel võiks see pigem jääda variandiks, kuidas vastase rünnak jalgadesse neutraliseerida.

Category:
  Tennis
this post was shared 0 times
 000
About

 Moris Kallam

  (11 articles)

Leave a Reply