Spordialad

Ostukorv

Populaarsed tooted

spordihunt

Spordihunt OÜ
Registrikood 12778377

Telefon:+372 503 8078
epost: moris.kallam@spordihunt.ee

Lendpall – 3 tüüpviga ja lahendust

By Moris Kallam 2 aastat agoNo Comments

Lendpalli (volle) edukas mängimine on tennisemängus äärmiselt oluline. See võimaldab sul punkti lõpetada oluliselt vähemate löökidega kui ainult tagajoonel mängimine. Lisaks teeb võrgus käimine sind mängijana universaalsemaks ehk ohtlikumaks vastasele, võimaldes ellu viia erinevaid taktikalisi plaane. Kindlasti on sul juhtunud situatsioone, kus  nö lihtne pall on võrgu peal, aga sa eksid.

Kolm tüüpviga ja lahendust:

1. Jalgade töö on puudulik. Murdosa enne vastase palli tabamist soorita vahehüpe, hoides reketi otsa püsti.

2. Kehv tasakaal. Tihti juhtub, et pallile ei minda vastu jalgadega, vaid reketiga. Seetõttu jääb tabamiskoht madalaks ning jalgade asemel hakkad randme jõudu kasutama. Löök muutub oluliselt stabiilsemaks ja teravamaks kui pallist jalgadega läbi mängid. Treenerina näen kõige rohkem sellist situatsiooni, kus mängija on lendpalli servikastijoonelt peaaegu ideaalselt sooritanud, aga võrgus lähemal olles lihtsama palliga eksib.

3. Ülemõtlemine. Lihtsaid vollesid tahetakse  lüüa liialt kõvasti. Kui pall on kõrgemal võrgu peal, suuna see rahulikult diagonaali st tee palliga täpselt niipalju kui vaja, mitte rohkem.

Proovi neid nippe väljakul kasutada ja su mängutase pareneb, garanteerin ! 🙂

 

Category:
  Tennis
this post was shared 0 times
 000
About

 Moris Kallam

  (11 articles)

Leave a Reply