Spordialad

Ostukorv

Populaarsed tooted

spordihunt

Spordihunt OÜ
Registrikood 12778377

Telefon:+372 503 8078
epost: moris.kallam@spordihunt.ee

Logi sisse

All
0
Füsioteraapia
0
Jooksmine
0
Kestvusalad
0
Tennis
0
Uncategorized
0

5 kodust harjutust väikesele tennisistile 3. osa

mai 21, 2017
Kui oled eelmised kaks kava selgeks õppinud, siis nüüd on aeg käsile võtta kolmas komplekt harjutusi:  Koonustunnelis käega palli veeretamine  Koonustunnelis veeretamine eeskäega  Koonustunnelis veeretamine tagakäega  Pallivise õhku ja püüdmine sirge käega  Peopesaga palli kõksimine   Täispikk 15 minutine treening!   1. Koonustunnelis käega palli veeretamine Harjutus arendab pallisuunamis täpsust, samuti ka käe ja silma koostööd. peopesa liigub sihtmärgi suunas liigutus tee võimalikult sujub   2. Koonustunnelis veeretamine eeskäega Harjutus on aluseks eeskäele, arendab reketi ettesuunamis oskust. Õpetab palli suunama pikkusesse ja laiusesse. palli puuduta endast eespool pall veereb ilma põrketa   3. Koonustunnelis veeretamine tagakäega Harjutus on aluseks tagakäele, arendab reketi ettesuunamis oskust. Õpetab palli suunama pikkusesse ja laiusesse. palli puuduta endast eespool pall veereb ilma põrketa     4. Pallivise õhku ja püüdmine sirge käega Treenib peamiselt visketäpsust ja pallitaju endast kõrgemal. küünarvars hoia liigutuse vältel sirge peopesa üles avatud     5. Peopesaga palli kõksimine Õpetab lööma alt üles ja tabama palli optimaalsel kõrgusel (puusakõrgus). ole põlvest all jälgi pidevalt palli   Kokkuvõtteks Harjutustega õpid käsitlema reketit, kontrollid palli kiirust ja suunda, tunnetad paremini palli ja rütmi ning oskad koordineerida erinevaid liigutusi.  Ja mis kõige tähtsam – kõik see on fun ja tore! Videos on kasutatud pehmet (kodusõbralikku ;)) svammpalli, loe selle kohta Spordihundi tennisevarustuse  teemast. Palli saad mugavalt tellida Spordihundi epoest. Täispikk 15 minutine treening, kus harjutused jooksevad õige kestusega järjest!  

5 kodust harjutust väikesele tennisistile 2. osa

mai 21, 2017
Kui oled eelmist kava usinalt harjutanud, siis nüüd on paras aeg käsile võtta järgimised harjutused: Paremal jalal palli põrgatamine Vasakul jalal palli põrgatamine Visked vastu seina parema ja vasaku jala pealt Visked ruutu parema ja vasaku käega Pall reketil, ringid eri suunas Pall reketil, viskad,põrkab,püüad   Täispikk 15 minutine treening!   1-2. Palli põrgatamine seistes kordamööda parema ja vasakul jalal Harjutuse eesmärgiks on arendada lapse tasakaalu,keskendumivõimet ja koordinatsiooni. Need oskused on hädavajalikud, et mängida hilisemas eas tasemel tennist. Kui tahad harjutust raskemaks teha, tõsta põlv puusa kõrgusele, kui lihtsamaks, hoia jalga lihtsalt natuke maast lahti. põrgata palli natuke ette ja tugijala poole, umbes 10cm põrgata palli ühe kiiruse ja rütmiga katsu keha mitte liigutada, liiguta ainult kätt jälgi palli         3. Visked vastu seina parema ja vasaku jala pealt Harjutus arendab lapsel palli kauguse ja põrke tajumist. Pall tuleb lahti lasta endast eespool ja püüda puusa kõrgusel. Vise peab olema sujuva kiirendusega ja käe liikumine sirgjooneline, tagant ette. Kui harjutus tundub liiga lihtne, mine seinast kaugemale. lase pall endast eespoolt lahti palli püüad enda ees ja põrke tipus viska palli sellise tugevusega , et palli põrge oleks sinust ettepoole     4. Visked ruutu parema ja vasaku käega Harjutus arendab palli suunamisoskust nii üles alla kui ka külgedele. lase pall endast eespoolt lahti palli püüad enda ees ja põrke tipus viska palli sellise tugevusega , et palli põrge oleks sinust ettepoole     5. Pall reketil, ringid eri suunas Eesmärgiks on arendada reketi ja palli tunnetust. Harjutusega õpid reketit käsitlema. hoie sirge jälgi palli liiguta palli aeglaselt ning pideva liikumisega, pausi ei teki väldi järske liigutusi   6. Pall reketil, viskad,põrkab,püüad Õpid kontrollima palli liikumiskiirust ja põrke kõrgust. hoie sirge viska silmade kõrgusele, püüa puusa kõrguselt vahetult enne püüdmist hoia reket paralleelne maaga     Kokkuvõtteks Harjutustega õpid käsitlema reketit, kontrollid palli kiirust ja suunda, tunnetad paremini palli ja rütmi ning oskad koordineerida erinevaid liigutusi.  Ja mis kõige tähtsam – kõik see on fun ja tore! Videos on kasutatud pehmet (kodusõbralikku ;)) svammpalli, loe selle kohta Spordihundi tennisevarustuse  teemast. Palli saad mugavalt tellida Spordihundi epoest.   Täispikk 15 minutine treening, kus harjutused jooksevad õige kestusega järjest!  

Tennise harjutused lastele kodus treenimiseks

mai 21, 2017
 Miks harjutada lisaks grupitreeningutele?  Tavapärane metoodika on teha 2-3 grupitreeningut nädalas.  Pedagoogiliselt optimaalsem on lihasmälu ja koordinatsiooni harjutusi teha pigem sagedamini, kusjuures harjutuskorra kestus ei pea olema pikem 10-15 minutist. Tennisekooli treeneritega oleme loonud lastele videoõppe harjutuskavad, mis on lühikesed, selged ning on tehtavad kodustes tingimustes. Video tuleks lapsele mängima panna ja paluda tal täpselt järgi teha.     Harjutamiseks läheb vaja umbes 6-8 ruutmeetri suurust ala ning harjutustes kasutatakse pehmeid svammpalle, mis on võrdlemisi ohutud mööblile, lampidele ja muule kodusisustusele:)     Treeningu eesmärgid Kodused harjutused arendavad tasakaalu, koordinatsiooni, liikumist ,keskendumisvõimet,reketi käsitlemise oskust, palli tunnetust – see tähendab põhilisi oskusi, mida tennise mängus vaja on. Baasoskused on lapse jaoks hädavajalikud, et tulevikus keerukamaid liigutusi mõista ja omandada.  Kui suunate oma lapse tegema lisatrenne kodus, siis saab treener trennis tegeleda keerukamate oskuste arendamisega, milleks on vaja juba tennisevõrku ja täismõõdus väljakut.   Treeningkavad tuleks läbi teha vähemalt ülepäeviti, kuid soovitav on harjutada iga päev. 1. Esmaspäev: 15 minutiline kava Youtubes Treeneri selgitused videos kasutatud harjutuste kohta: 5 kodust harjutust väikesele tennisistile 1. osa   2. Kolampäev: 15 minutiline kava Youtubes Treeneri selgitused videos kasutatud harjutuste kohta: 5 kodust harjutust väikesele tennisistile 2. osa   3. Reede: 15 minutiline kava Youtubes Treeneri selgitused videos kasutatud harjutuste kohta: 5 kodust harjutust väikesele tennisistile 3. osa    Kodutennise trennides kasutatud varustus: Reket peab olema lapsele sobiva suurusega. Kodus harjutades tasub lapsega kokku leppida, et hoogsaid liigutusi Kodutennise harjutustes ei tehta. Harjutused on spetsiaalselt loodud sellised, et ei oleks vaja kiireid liikumisi, kus reketi üle võiks täpne kontroll kaduda. Svammpall – Eriti pehme, kodusõbralik harjutuspall, müügil ka Spordihundi epoes Kummist märgid põrandale sihtmärgi kujundamiseks – võib kasutada spetsiaalseid kummist märke, kuid sobivad ka käepärased vahendid. Oluline on jälgida, et märgid lapse jala all ootamatult ei libiseks. Koonused – kui spetsiaalseid koonuseid kodus ei ole, siis sobivad ka näiteks tühjad plastikpudelid.    

Treener selgitab: Mida teha, et seljavalust lahti saada?

mai 10, 2017
Seljavalu on sage meditsiiniline põhjus töölt, koolist või treeningutelt puudumiseks. Esimeste valuhoogudega arsti poole ei pöörduta, sest enamasti möödub valu paari päevaga. Enesediagnoosiks pakutakse näiteks: Tõmbasin mingit liigutust tehes seljalihase ära “närv jääb selgroo diskide vahele” külmetasin selga ja sain seljanärvi põletikku Vahel võib see nii olla, kuid enamasti mitte. Mis on seljavalu põhjus mida perearstid, spordiarstid, füsioterapeudid ja teised spetsialistid teavad, kuid mida nooremaealised patsiendid kunagi tõsiselt ei võta? Üle 90% seljavalude algpõhjus on nõrgad siselihased. Tõenäoliselt te nüüd mõtlete taas üsna tavapäraselt: “Jajah, võib-olla, kuid mitte minul, ma olen tegelikult OK vormis, mul on tugevad jalad / ülakeha / hea stamina”. Õnneks on olemas lihtne 6 minuti test oma siselihaste tugevuse objektiivseks hindamiseks. Nimelt – normaalses toonuses siselihased suudavad hoida 2 minutit planku, seejärel külgplanku 2 minutit mõlemal küljel. Põhjus ja seos on selles, et samad lihased on töös inimese “karkassi” stabiliseerimisel igapäevases liikumises. Tegelikult on füsioloogia muidugi palju keerulisem, kuid indikaatorina on plank suurepärane harjutus.   Test on lihtne ja kiire, miks mitte kohe proovida?   Kuigi enamus treenijatest teab õiget plangu tehnikat, siis ennast kõrvalt nägemata ei märgata oma tehnikas vigu. Spordisaalides kohtab ühe õigesti tehtava plangu kohta kolme valet sooritust. Kuidas on lood sinu plangu tehnikaga?   VEAD: Kõige sagedasem viga – ülepingutuse tõttu lastakse 20-30 sekundit pärast õigesti alustatud harjutust selg nõgusaks või tõstetakse kumeraks. Kuigi nii on kergem hoida, pole harjutusel sellisel kujul mõtet, sest koormus suunatakse selgroole. Sellisest sooritusest kasu ei ole, olgugi et sekundeid saab nii tiksutada.     A. Nõgus selg, keha on nö läbi vajunud ja keha raskus ripub selgrool. Peale harjutust on alaseljas tavaliselt õrnalt tuikav valu. B. Pea üles tõstetud, kael pinges ja seetõttu on raske kontrollida kerelihaste tööd. Viib peaaegu alati veani A või C. C.  Esimestel väsimise märkidel korrigeeritakse keha asendit üles, otsitakse tasakaalu ning proovitakse hoide säilitamiseks leida seni koormuseta olnud lihaseid.   ÕIGE SOORITUS: Plangu märksõnad on koordinatsioon ning lihaste kontrollimine. Võta algasend ning seejärel lülita üksteise järel sisse sääred reied tuharad seljalihased kõht õlad                         Proovi hoida käsi rusikas, mis mõnedel harjutajatel  aitab mentaalselt lihtsamini õlavöödet toonuses hoida. Võta harjavars või muu tokk ning aseta harjutuse õppimiseks seljale nii, et tokk puudutab harjutuse ajal kukalt, turja ning sabakonti. Kui suutsid 6 minuti testi läbida siis soovin sulle õnne. Oled heas vormis ja seljavalude ilmnemisel on tark minna arsti juurde. Kui mõned sekundid jäid puudu, siis proovi meie TRX’i analoogi  –  tootetutvustuses viidatud harjutuste abil saad 2 nädalaga vormi oluliselt paradnada.     Telli kohe soodushinnaga 39 Eurot! Viited allikatele ja kasutatud graafikale: Quick Core Workout Routine!! http://www.cosmopolitan.com/health-fitness/advice/a31158/yoga-poses-youre-doing-wrong/
Tennis

Tennise treeningvahendid : svammpall

mai 8, 2017
  Tennise mängimiseks kasutatakse palle, millele reketiga pihta saamine võib alguses tekitada muret. Miks? Sellepärast, et need pallid on kõvad, põrkavad kiiresti kõrgele üles ning lendavad kiiresti ja kaugele. Võib juhtuda, et ei saagi pallile hästi pihta. Pall võib lennata liiga kiiresti ja liiga kaugele või võtta endale liigseid vinte/keerde. See aga võib mängutuju alla viia. Mida kõvem pall, seda tähtsamaks muutub reketiga pallile pihtasaamise täpsus. Reegel on, et palli tuleb tabada puusa ja õla vahepealsel kõrgusel. Palli tabamise ja selle kontrollimise lihtsamaks tegemiseks on laste jaoks pehmemad, nö svammpallid. Svammpall on: Kergem. Veidi suurem. Madalama põrkega. Ei lenda kõvasti lüües liialt kiiresti/kaugele. Võtabvähem vinte/keerde. Palliga pihtsaaamisel ei saa haiget.   Tennisemäng on seda lõbusam, mida pikemaks lähevad punktid ja mida sarnasem see on nö.“päris“ mängule. Kodus harjutamise juures on oluline ka see, et svammist pall on võrdlemisi ohutu mööbli, valgustite, klaaside ja seinte jaoks 😉 Palli saad mugavalt tellida Spordihundi poest  

5 kodust harjutust väikesele tennisistile 1. osa

mai 6, 2017
Need harjutused on 5-8 aasta vanustele lastele. Tennise oskuste arendamiseks tuleks harjutusi teha iga päev. Igale harjutusele pühendada vähemalt 3 minutit. Seega kokku 15 minutit päevas. Harjutamiseks läheb vaja umbes 6-10 ruutmeetri suurust ala. Bowling Reketiga slaalom koonuste vahel Pallivise õhku ja püüdmine sirge käega Peopesaga kõksimine Kõks ja palli püüdmine reketile Täispikk 15 minutine treening! 1. Bowling Esimese harjutuse sooritamiseks on vaja tennisepalli ning märklaudu (koonuseid), mis kokkupuutel palliga pikali kukuks. Eesmärgiks on märklauad pikali veeretada palliga, esimestel kordadel võiks laps palli veeretada umbes 2m kauguselt, seejärel kaugemalt. Märklaudade suurust ning omavahelist kaugust võib vastavalt vajadusele kohandada, et harjutus pakuks õpilasele väljakutset. Parema tasakaalu säilitamiseks soovitan enne veeretamist panna parem põlv maha ning vasak jalg hoida tald maas enda ees. Punktid, mida harjutust tehes jälgida: pall peab veerema, põrgata ei tohi keha on enne palli veeretamist tasakaalus õpilane valib enne veeretamist kindla sihtmärgi, mida proovib pikali veeretada käsi liigub sirgjoones tagant ette, sihtmärgi suunas, viske lõpus näitab peopesa sihtmärgi poole liigutus on sujuv ning aeglane, mitte järsk käsi laseb palli lahti enda ees, puusadest eespool Harjutus õpetab kontrollima palli kiirust ja suunda   2.Reketiga slaalom koonuste vahel Teise harjutuse sooritamiseks on vaja reketit, palli ning umbes kümmet märklauda (koonust), millest rada koostada. Rada võiks olla maha märgitud, nii et seda läbides tuleks lapsel teha erinevaid suunamuutuseid ning seda erinevate pikkustega. Eesmärk on rada läbida, veeretades enda ees reketiga palli ning samal ajal liikudes sinka-vonka koonuste vahelt läbi. ‘ Punktid, mida harjutust tehes jälgida: reket on käes sirge hoidega ning reketist hoitakse alt kinni pall püsib kogu harjutuse vältel enda ees liikumine väikeste sammudega ning põlved on kõverdatud, et säilitada tasakaal vali sobiv kiirus – esimesed korrad läbi rada kõndides, seejärel proovi aeglase jooksusammuga Harjutus arendab liikumisosavust, koordinatsiooni, pallitunnetust   3. Pallivise õhku ja püüdmine sirge käega Kolmanda harjutuse sooritamiseks on vaja vaid tennisepalli. Eesmärk on pall visata täpselt ning kontrollitud liigutusega enda kohale ning seejärel püüda pall ülevalt sirge käega. Pall tuleb visata sirutatud käe sõrmedest paarkümmend sentimeetrit ülespoole ja võimalikult sujuva liigutusega, ka palli lahti lastes. Proovi harjutust sooritada seistes sama kohapeal harjutuse algusest lõpuni. Silmadega jälgi alati ainult palli. Punktid, mida harjutust tehes jälgida: jalgu ei liiguta, ole harjutuse algusest lõpuni tasakaalus viske alguses ning lõpus on peopesa avatud taeva poole käsi liigub ülesse õlast, küünarvars ei kõverdu viske lõpus jäävad veenid enda poole, kuid enne püüdmist keera ranne enda poole hoides peopesa endiselt taeva suunas Harjutus arendab servi viskeliigutust ja visketäpsust ning püüdmist   4. Peopesaga kõksimine Neljanda harjutuse sooritamiseks läheb vaja jällegi vaid tennisepalli. Eesmärk on põrkest kõksida palli peopesaga alt üles. Palli taba puusa kõrgusel ja proovi lüüa umbes silmade kõrgusele. Punktid, mida harjutust tehes jälgida: jalad on õlgade laiuselt, põlved on veidi kõverdatud palli tabad peopesaga mitte sõrmedega, tabamispunkt enda ees enne lööki lased põlvest alla ning kui käsi hakkab palli tabama tõused põlvest üles (ühtlane ajastus) peale igat lööki tuleb teha vähemalt kaks sammu (liikuda pallini), et olla heas asendis/tasakaalus uue löögi jaoks Harjutus arendab koordinatsiooni , löögiasendit, tabamispunkti, liikumist palli suhtes, rütmitunnetust
Tennis

Tilkpall paarismängus-kes lööb ?

aprill 24, 2017
Käib paarismäng, oled võrgus, paariline tagajoonel, vastane tõstab. Kes peaks seda palli mängima? Kui vähegi suudad, mängi seda palli ise.  Tihti tehakse siin viga sellega, et vahetatakse automaatselt paarilisega pooled ja tagumine mängija mängib tõstet. Tagumine mängija peaks seda palli mängima ainult juhul, kui lob on tõesti olnud  ülitäpne ja võrgumängijal ei ole võimalik seda lüüa. Enamasti piisab rabaku löömiseks paarist sammust tagasi, ei tasu teha automaatselt vahetust kui pall üles tõstetakse. Isegi kui su paariline palli ära päästab, on punkti sellest seisust raske võita, kuna vastased on tõenäoliselt mõlemad ette liikunud ja ootavad ise rabakut. Kokkuvõtteks, kui vastane tõstab, peaks esimese variandina seda proovima mängida võrgumängija. Alusta sellega, et teed õige otsuse ja proovid ise lüüa.

Paarismäng- miks minna võrku?

aprill 24, 2017
Olen palju arutlenud oma õpilastega, et miks peaks minema igal võimalusel paarismängus võrku. Sageli näen, et pigem mängitakse varianti, kus üks mängija on võrgus, teine tagajoonel. See variant aga ei ole optimaalseim, eriti kui eesmärgiks on enda mängutaset tõsta. Mis siis peaks minema võrku? 1. Võrgus olles saad palli ülevalt alla mängida, tagajoonelt pead mängima alt üles. Mängides tagajoonel, pead koguaeg palli tõstma. Mida kaugemal oled võrgust, seda vähem saad kasutada väljaku nö. laiust (väga raske lüüa näiteks lühemat diagonaali tagajoonest meeter tagapool). Kehvaks muutub olukord siis, kui vastased tulevad võrku, sest oled automaatselt surve all. 2. Vastasel on vähem aega reageerida. Tagajoonest pead sooritama tihti “väga hea” löögi, et punkti saada, volle ei pea olema löödud nii täpselt ja tugevalt. See on tingitud punktist nr.1 3.  Surve vastasele. Kui  mõlemad mängijad on liikunud võrku, peavad vastased sooritama täpse ja tugeva löögi. Seda on aga väljakul päris raske teha, eriti terve mängu vältel. 4. Mängu tulemus on rohkem sinu teha. Agressiivselt mängides, võrku minnes, kontrollid ise mängu ega oota vastase eksimust, mida ei pruugi aga tulla. 5. Profid mängivad samamoodi.
Tennis

Erinevad löögilõpud eeskäe löögil

aprill 24, 2017
Kui vaadata tänapäeva tennises eeskäelööki, siis hakkab silma, et tihti ei lõpetata lööki mitte vastasõlal, vaid hoopis madalamal, pigem õla ja puusa vahel. Ometigi tihti rõhutatakse, et löögi lõpp oleks kõrgel. Üldjoontes võiks eraldi välja tuua kolm erinevat eeskäe löögilõppu: 1. Klassikaline ( reket liigub kõrgele vastasõlale) 2. Reket on löögi lõpus õla ja puusa vahel 3. Reket on löögi lõpus pea kohal. Tänapäeva mängija peaks valdama kõiki kolme varianti. Kui mängija tennisega alustab, siis on väga hea alustada 1st variandist, kuna see õpetab nö. pallist läbi lööma ja reketit koos löögiga edasi saatma. Teine ja kolmas variant sobib pigem edasijõudnumatele mängijatele. Miks mitte kohe õppida kõiki kolme? Sellepärast, et hakates kohe harjutama reketit madalamal lõpetama, ei suudeta reketit piisavalt pallile järele saata. Selle tulemusena tekib liigne spinn, mistõttu pall jääb liialt aeglaseks, tihti ka lühikeseks ja löök ei ole efektiivne. Lõpetades löögi madalamal (eeldusel, et on toimunud reketi saatmine pallile järgi), saab palli lüüa nii maksimaalse kiiruse kui maksimaalse spinniga, mis on üldjuhul mängus eesmärk. Selline löögitehnika nõuab ka rohkem ärapööratud reketi hoiet ( pool-lääne, lääne hoie). Ida hoidega on väga ebamugav lööki puusal lõpetada. Võib öelda, et seoses tänapäeva rohkem ärapööratud reketi hoietega, on optimaalne lõpetada löök puusa/õla vahel, mitte ülevalpool. Lõpetades löögi pea kohal, saab palli lüüa turvaliselt ja  efektiivselt olukorras , kus vastane on löönud sulle raske palli jooksu peale. Sellises situatsioonis oleks vaja sul aega võita, et väljaku keskele tagasi jõuda. Loomulikult võib sealt ka “tavalise” eeskäega lüüa, kuna aga eesmärk on lüüa kõrgem ja rohkema spinniga pall, sobib 3. variant ideaalselt. Mõningad profimängijad kasutavad seda lööki ka neutraalsemas olukorras, see aga nõuab tohutut reketikiirendust, et pall korralikult lendaks. Harrastusmängijatel võiks see pigem jääda variandiks, kuidas vastase rünnak jalgadesse neutraliseerida.
Tennis

Liivaväljaku taktika

aprill 23, 2017
1.Ole valmis mängima pikki punkte. Liivaväljakul on äärmiselt raske lõpetada punkti paari löögiga. Ole valmis, et pall tuleb rohkem kordi tagasi kui kiirel väljakukattel. Palli on raskem punktiks lüüa, kuna vastasel on rohkem aega peale põrget pallini jõuda. 2. Mängi erinevate vintidega. Liivaväljakul topspin põrkab kõrgemale ja slice jääb madalamaks. 3. Mängi palli kõrgemalt üle võrgu. Kuna pall põrkab kõrgemale, mängi ise kõrgemalt üle võrgu, et vastast tagajoonest kaugemal hoida. 4.Aja ennast füüsiliselt vormi. Mängud kujunevad tihti pikemaks ja kurnavamaks kui kiirel väljakul; arvesta ka kuuma ilmaga. 5. Löö rohkem diagonaalis. Mööda joont löök peab olema ekstra hea. Tänu aeglasele ning kõrgele põrkele on vastasel lihtsam sinna jõuda ja pall ise krossi mängida, pannes sind omakorda kaitsesse.

4 Erinevat servi tüüpi: Lame serv

aprill 12, 2017
Tennises on 4 erinevat servi tüüpi, mida saab õppida ja kasutada enda eelisena. Mõnda nendest servidest saab kasutada efektiivselt teatud mängijate vastu, mõnda mitte. Vahetades serve läbi terve matši saad vastasele palju peavalu põhjustada, sest nad ei leia tõrje rütmi. Õppides efektiivselt lööma igat servi tüüpi on väga tähtis osa Sinu servi parandamisel. 4 erinevat servi tüüpi on: lame serv, lõigatud serv, kick serv ja topspin serv. Kõik 4 servi on väga tõhusad ja ükski serv pole teisest parem. Igal servil on oma plussid ja miinused. Õppida lööma kõiki nelja on väga tähtis ja õppida neid varieerima võistlusmängus on veelgi tähtsam. Siin ma kirjutan lahti plussid ja miinused lamedal servil: Lameda servi plussid: 1) Servi kiirus annab vastasele vähe aega reageerida ja valmistuda tõrjeks 2) Aitab võita lihtsaid punkte, mis aitab Sul pikemas perspektiivis hoida kokku energiat 3) Lihtne õppida Lameda servi miinused: 1) Annab serv ja volle mängijatele vähem aega võrku jõuda 2) Servi kasti saamise protsent võib olla väga madal 3) Lühematel mängijatel võib olla väga raske ilma mingisuguse vindita palli kasti saada 4) Kui tõrjuja saab reketi palli ette, siis võib tõrje tagasi tulla väga kiiresti, sest ta kasutab Sinu genereeritud jõudu Kuidas palli tabada ? (Kirjas on, mis liigutuse peab tegema paremakäelise mängija reketi pea palli tabamisel) – Vinti pallil pole, lihtsalt löö lamedalt läbi palli servikasti poole Tööta kõigi nelja servi arendamisel ja kasutamisel, et oma vastase nõrkusi paremini rünnata. Ole ettearvamatu kuhu ja kuidas Sa järgmisena servid! Vaata veel: Kick serv , Topspin serv , Lõigatud serv Edu väljakul, Taavi Himmist
Tennis

Vead tennise taktika valikul

aprill 11, 2017
Vead, mida mänguplaani valikul tavaliselt tehakse: 1. Mängid treeneri poolt koostatud plaani järgi, mille tegemisel sa ise pole kaasa rääkinud. Selline plaan ei pruugi töötada, kui sa pole neid juhtnööre enda peast läbi lasknud. Pane paika ka varuplaan, juhul kui treeneri plaan ei peaks töötama. 2. Mänguplaan on liialt keerukas, koosneb *sajast* erinevast asjast. Proovi plaan teha võimalikult lihtsaks. Mängu käigus on raske/võimatu meeles pidada kümmet asja. Keskendu 3-4-le põhimõttele. 3. Mis töötas eelmises, töötab ka järgmises mängus. See ei pruugi nii olla: situatsioonid muutuvad, näiteks palav ilm, kulunud pallid, erinev väljakukate, vastane on muutunud oluliselt paremaks jm. 4. Oled liialt enesekindel ja ei mõtle seetõttu piisavalt detailselt taktikalisele plaanile. 5. Hakkad vastase tugevatele/nõrkadele külgedele mõtlema alles peale soojendust. 6. Ei ole piisavalt paindlik taktika valikul. Kui mingi konkreetne variant ei tööta, muuda seda, mis sellest , et eelmised korrad on see edu toonud. 7. Mänguplaani koostamisel ei ole piisavalt lähtunud enda tugevatest külgedest. 8. Alati ei kehti üldtuntud strateegia, näiteks ”kõksija” vastu ole agressiivne.  
Load more