Spordialad

Ostukorv

Populaarsed tooted

spordihunt

Spordihunt OÜ
Registrikood 12778377

Telefon:+372 503 8078
epost: moris.kallam@spordihunt.ee

Strateegia servimisel

By Rauno Gull 2 aastat agoNo Comments

Paljud tennisemängijad on võimelised servi lööma kõvasti, osad eriti kõvasti. Sellegipoolest tuleb igal mängijal leida endale optimaalne servi kiirus, millega punkte mängida ning matše võita. Liiga tugevalt servi lüües kaob reketi üle kontroll ning pallid ei lähe kasti nii tihti kui mängija seda soovib ja vajab. Samas ei tohi unustada, et tugev ja täpne palling on punkti võidu alus.

Millist strateegijat siis valida ning mida peaks selles osas soovitama treener. Valikuid on mitmeid, lüüa servi nii kõvasti kui jaksad; lüüa servi, keskendudes ainult kõrgele servi protsendile; lüüa servi kõvasti, kuid mitte täie jõuga; lüüa servi täpselt, kuid mitte nii kõvasti. Vastus ei ole siin ühene ja  sõltub paljudest teguritest.

Mängujärgses statistikas on alati näha esimese servi õnnestumise protsent ning esimeselt servilt võidetud punktide protsent, teise servi õnnestumise protsent ning teiselt servilt võidetud punktide protsent. Esmalt tuleks jälgida esimese servi õnnestumist, milleks oleks 60% ja rohkem. Kui sellest võiduks ei piisa, tuleks servile anda juurde esmalt täpsust ja siis kiirust, kuid mitte kaotada protsenti. Teiselt servilt punkti võitmine on oluliselt raskem kuna serv on üldjuhul pehmem ning psühholoogiline eelis juba vastasel. Niisiis, tähtsustage oma esimest servi veelgi rohkem. Seejuures pidage meeles, et reeglina on täpsus kiirusest tähtsam.

Soovitus: laske enda võistlusmängust teha väike statistika, mille järgi on edasisi treeninguid oluliselt efektiivsem üles ehitada.

Edu treenimisel!!!

Category:
  Tennis
this post was shared 0 times
 000
About

 Rauno Gull

  (5 articles)

Leave a Reply