Spordialad

Ostukorv

Populaarsed tooted

spordihunt

Spordihunt OÜ
Registrikood 12778377

Telefon:+372 503 8078
epost: moris.kallam@spordihunt.ee

Taktikalised alused algajale tennisistile, I osa

By Moris Kallam 2 aastat agoNo Comments

Põhilisi küsimusi, millega algajad (paariaastase kogemusega) tennisistid minu poole pöörduvad on: kuidas võistlusmängus punkt lõpuks enda kasuks pöörata. Paljudel on löögid arvestataval tasemel, st nad saavad hakkama nii tagajoonel, tõrjel, võrgus kui ka servil. Probleemiks kujuneb aga ikkagi punkti/mängu võitmine. Kuulen tihti jutte, et vastasel polnud „mingisugust“ tehnikat, aga ometi ta võitis. Tihti lihvitakse kordi ja kordi mingit elementi ja saavutataksegi täitsa ok löök tehniliselt. Kuid, kui ei osata seda elementi mängus kasutada, ei pruugi sellest kasu olla. Situatsioonid on erinevad ja tihti tehniliselt peaaegu perfektne sooritus ei too punkti. Sellepärast soovitan järgmisi taktikalisi põhimõtteid:

*vali taktika vastavalt oma oskustele (võistlusmängus tee seda, mida kõige paremini oskad, see ei ole koht katsetamiseks). 

*ole valmis mänguplaani muutma kui see ei toimi (näiteks kui eeskäe krossi pealt kaotad enamus punkte, vaheta suunda esimesel võimalusel). Isegi kui eile trennis eeskäsi hästi välja tuli, kuid konkreetses mängus see sind mingil põhjusel alt veab, muuda taktikat.

*proovi vältida sundimata/lihtsaid vigu (riski siis kui seis seda lubab, näiteks olles ees geimis 40-0).

*soorita ründelöök ainult siis kui selleks on reaalne võimalus. Punkt ei pea lõppema 3-4 löögiga, kui vaja, tuleb teha 20 lööki. Ründa, kui pall on reaalselt lühike ja ise oled joontes sees.

*soojendusel proovi aru saada millised on vastase tugevad/nõrgad küljed.

Toon siia ka mõned põhikombinatsioonid, kuidas punktijahti servil ja ka tõrjel alustada:

*Servi väljakust välja, järgmine löök teisele väljaku poolele

*Servi keskele, järgmine löök vastase nõrgemale poolele

Tõrjel on mängija esmane ülesanne pall mängu saada, esimesel servil rohkem keskele, teisel servil, kui võimalik, vastase nõrgemale poolele. Tõrjel jälgi veel seda, kui kaugel tasub kastist seista. Teise servi ajal liigu julgelt lähemale tõrjuma.

Kokkuvõttes saad võistlusmängus punkti  enda kasuks pöörata, kui

1. Loobud katsetamisest.

2.Teed seda, mida kindlalt oskad.

3.Muudad õigeaegselt taktikat.

4.Riskid ainult suures eduseisus.

5.Oled kannatlik pallivahetuses.

6.Kasutad ära vastase nõrki külgi.

Category:
  Tennis
this post was shared 0 times
 000
About

 Moris Kallam

  (11 articles)

Leave a Reply