Spordialad

Ostukorv

Populaarsed tooted

spordihunt

Spordihunt OÜ
Registrikood 12778377

Telefon:+372 503 8078
epost: moris.kallam@spordihunt.ee

Tennise jalgadetöö ründesituatsioonis

By Taavi Himmist 2 aastat agoNo Comments

Kui proovid olla agressiivsem punkti lõpus, siis hea jalgadetöö saab sind aidata. Üks võtmeelemente heal rünnakul on oma löökideks võimalikult vara ette valmistumine. Mida kiiremini jõuad oma vastaste löökideni, seda lihtsam on sul haarata kontrolli punkti üle. Äratundmine, millal su vastane lööb lühikese löögi ja võimalikult kiiresti pallini jõudmine, aitab sul tabada palli võrgule lähemal ja kõrgemal õhus, mis teeb sinule ründamise lihtsamaks.

Teine võtmeelement ründamisel on löökidel väljakusse sisse astumine. Pallile vastu liikumine ja oma keharaskuse löökidele taha saamine, aitab sul lüüa palli tugevamini ja sa saad tabada palli varem. Paljud tagajoone mängijad tänapäeval seisavad liiga kaugel tagajoonest ja lasevad pallil põrgata temani, mis lubab nende vastastel jõuda tagasi keskele peale igat lööki. Kui sa suudad astuda väljakusse sisse ja lüüa lööke varem, siis sa vähendad oma vastase reaktsiooni -ja tagasijõudmise aega ja loodetavasti sead üles endale järgmise parema ründava löögi.

Serv ja volle. Mida varem mängija võrgule lähemale jõuab, seda parem on mängida esimest ja kõige raskemat vollet. Mida lähemal oled võrgule, seda lihtsam on mängida ründavat vollet. Sama kehtib ka siis kui oled juba võrgus enne (näiteks paarismängus). Kui näed, et sinu vastane lööb aeglase löögi, siis peaksid palli juurde liikuma nii ruttu kui võimalik. Liikuma peaks nii külgi pidi kui ka pallile vastu. Mida lähemal oled võrgule, seda suuremad volle löömise nurgad tekivad. Seetõttu saad tabada palli kõrgemal ja volle õnnestumise protsent paraneb.

Kiiremini vastase löökidele vastu minek aitab punkti üle kontrolli võtta. Aeglastele ja lühikestele pallidele mitte vastu minnes, võtad endalt võimaluse lüüa paremid lööke, millega saad vastase panna raskesse situatsiooni. Tunne ära oma ründamise võimalused punktis võimalikult vara ja haara kontroll punkti üle !

Edu väljakul,

Taavi Himmist

 

Category:
  Tennis
this post was shared 0 times
 000
About

 Taavi Himmist

  (10 articles)

5. Kategooria tennisetreener Tallinnas Rocca al Mare Tennisekeskuses

Leave a Reply